Descarcă de aici în format PDF rezultatele complete, juniori şi seniori.

S1B – Seniori, individual | Seniors, individual
1. KOROTIN Dmitry (Rusia / Russia)
2. EZHOV Alexey (Rusia / Russia)
3. MAZZARACCHIO Antonio (Italia / Italy)

S3A – Seniori, individual | Seniors, individual
1. LAVRYNENKO Maksym (Ucraina / Ukraine)
2.BOTUSAN Liviu (România / Romania)
3. ŽAK Dejan (Serbia / Serbia)

S4A – Seniori, individual | Seniors, individual
1. VOLIKOV Valeriy (Rusia / Russia)
2. STRAZDAS Jurgis (Lituania / Lithuania)
3. MAŁMYGA Leszek (Polonia / Poland)

S5C – Seniori, individual | Seniors, individual
1. KOŤUHA Ján (Slovacia / Slovakia)
2. EZHOV Alexey (Rusia / Russia)
3. KOROTIN Dmitry (Rusia / Russia)

S6A – Seniori, individual | Seniors, individual
1. ŁASOCHA Sławomir (Polonia / Poland)
2. YORDANOV Plamen (Bulgaria / Bulgaria)
3. IVANOV Sergey (Rusia / Russia)

S7 – Seniori, individual | Seniors, individual
1. GREŠ Marian (Slovacia / Slovakia)
2. GORYCZKA Grzegorz (Polonia / Poland)
3RUSINOWSKI Andrzej (Polonia / Poland)

S8E/P Seniori, individual | Seniors, individual
1. EZHOV Alexey (Rusia / Russia)
2. MAYBORODA Vitaly (Rusia / Russia)
3. STEINBECK Sascha (Germania / Germany)

S9A – Seniori, individual | Seniors, individual
1. ŽITŇAN Michal J (Slovacia / Slovakia)
2. MAZZARACCHIO Antonio (Italia / Italy)
3. KOZJEK Miha (Slovenia / Slovenia)

 

Download from here the final results, for juniors and seniors.

S1A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. VORNAVSKOY Aleksandr (Rusia / Russia)
2. MELEZHYK Veronika (Ucraina / Ukraine)
3. SUROVTSEV Artem (Rusia / Russia)

S3A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. ČIPČIĆ Kristina (Serbia / Serbia)
2. LEMASOV Pavel (Rusia / Russia)
3. VLAD Adelina (România / Romania)

S4A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. BOVTUN Lev (Rusia / Russia)
2. LIPAI Hanna (Belarus / Belarus)
3. BUNČIĆ Mladen (Serbia / Serbia)

S5B – Juniori, individual | Juniors, individual
1. PRYMUSHKO Andrii (Ucraina / Ukraine)
2. PARKHOMENKO Bohdan (Ucraina / Ukraine)
3. GALKO Denis (Slovacia / Slovakia)

S6A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. BUNČIĆ Mladen (Serbia / Serbia)
2. USS Ilia (Rusia / Russia)
3. BARANNIKOV Valerii (Rusia / Russia)

S7A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. KOSZELSKI Wojciech (Polonia / Poland)
2. KREMPA Kacper (Polonia / Poland)
3. DANOIU Robert (România / Romania)

S8D – Juniori, individual | Juniors, individual
1. FECEK Maroš (Slovacia / Slovakia)
2. KOSZAŁKA Adam (Polonia / Poland)
3. PRANIUK Andrei (Belarus / Belarus)

S9A – Juniori, individual | Juniors, individual
1. BARANNIKOV Valerii (Rusia, campion en-titre / Russia, title holder)
2. DOSHCHINSKII Matvei (Rusia / Russia)
3. MELEZHYK Veronika (Ucraina / Ukraine)

CLASAMENTUL FINAL PE MEDALII (JUNIORI + SENIORI) | FINAL RANKING ON MEDALS (JUNIORS + SENIORS)

1. RUSIA / RUSSIA – 29 DE MEDALII / MEDALS
2. POLONIA / POLAND – 19 MEDALII / MEDALS
3. UCRAINA / UKRAINE – 13 MEDALII / MEDALS
4. SLOVACIA / SLOVAKIA – 9 MEDALII / MEDALS
5. SERBIA / SERBIA – 6 MEDALII / MEDALS
6. ROMÂNIA / ROMANIA – 5 MEDALII / MEDALS
7. BELARUS / BELARUS – 3 MEDALII / MEDALS
8. BULGARIA / BULGARIA 3 MEDALII / MEDALS
9. GERMANIA / GERMANY – 2 MEDALII / MEDALS
10 ITALIA / ITALY – 2 MEDALII / MEDALS
11. LITUANIA / LITHUANIA – 1 MEDALIE / MEDAL
12. SLOVENIA / SLOVENIA – 1 MEDALIE / MEDAL